Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Başkan Usta’Nın Yeni Ekibi Tam Not Aldı

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta, yeni dönem vizyon projeleri ile 31 Mart Seçimlerinde yer alacak belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı. Programa 5 bin Gaziosmanpaşalı vatandaş katılarak Başkan Usta’ya büyük destek verdi.

Gaziosmanpaşa Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı’na İstanbul Milletvekilleri Fatma Betül Sayan Kaya ve Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Acar, MHP İlçe Başkanı Ahmet Özen ve ilçe protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN USTA'YA BÜYÜK DESTEK

5 bin Gaziosmanpaşalı vatandaş salonu hınca hınç doldurarak Başkan Usta'ya büyük destek verdi. Program, Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi öğrencilerinden oluşan senfoni orkestrası eşliğinde İstiklal Marşı ile başladı. Coşkulu bir atmosferde geçen programda Başkan Usta, Gaziosmanpaşa'yı 2023 hedeflerine taşıyacak vizyon projelerini açıkladı. Başkan Usta'nın birlikte çalışacağı yeni ekibi de görücüye çıkarak vatandaşlardan tam not aldı.

“31 MART ÜLKEMİZ İÇİN BİR BEKÂ SEÇİMİDİR”

31 Mart Yerel Seçimleri sürecinin bir beka süreci olduğunu dile getiren İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya, “Biz en güzel hizmetleri ülkemize kazandırdık. Fakat bu hizmetlerden bazı kesimler rahatsız oldu ve yolumuzu kesmeye çalıştı. Ama biz hiçbirine aldırış etmedik. Marmaray’ı ile Avrasya Tüneli ile Millet Bahçeleri ile ülkemizi en iyi yerlere taşıdık. Bugün İstanbul bir dünya şehri haline geldi. Türkiye'nin bütün bu büyük projelerle birlikte, daha çok güçlenip daha büyük bir ülke haline gelmesini, kendi ayakları üstünde dimdik duran bir Türkiye olmasını istemediler. Gezi olaylarıyla 17/25 Aralık darbe girişimleriyle ve 15 Temmuz hain işgal girişimiyle Türkiye'nin önünü kesmek istediler. Ama bu vatanı, bayrağını seven canını hiçe sayan vatansever evlatlarımız sayesinde o hain işgal girişimini bertaraf ettik. Son olarak da ekonomi üzerinden ülkemizi vurmaya çalıştılar ama yine vatanını sevenler devletiyle bir oldu ve bu operasyonu bozmak için mücadele etti” dedi.

Milletvekili Kaya: “Şimdi önümüzde 31 Mart Yerel Seçimleri var. Ama bu yerel seçim sadece bir yerel seçim değil, bu süreç Türkiye'nin adeta bir beka mücadelesi verdiği bir süreçtir. Yerel seçimlerde bu vatanı seven, bu devletin bekasını düşünen Milliyetçi Hareket Partisi ile bir ittifak kurduk. Milletimizle kurduk ve adına Cumhur İttifakı dedik. Karşımızda ise kirlik bir ittifak var. Ben inanıyorum ki bu kirli ittifakın belediye meclisine girmesine milletimiz izin vermeyecek. Gaziosmanpaşa’da çok daha güçlü hizmetler için Başkanımız Hasan Tahsin Usta’yı destekleyeceğiz” diye konuştu.

“GAZİOSMANPAŞA’YI EN İYİ ŞARTLARDA GELECEĞE TAŞIMAK EN BÜYÜK HEDEFİMİZ”

Hizmet süresi boyunca Gaziosmanpaşa’ya ilkleri kazandırdıklarını dile getiren Başkan Usta, “5 yıl boyunca ilçemize ilkleri kazandırarak, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu birçok projeyi hayata geçirdik. Ulaşımdan çevreye, eğitimden kültür-sanata birçok alanda hizmet ederek Gaziosmanpaşa’yı yenilik, değişim ve dönüşümle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Vatandaşlardan aldığı ilhamla Gaziosmanpaşa’yı çok daha ileriye taşıyacağını dile getiren Usta 2023 vizyon projelerini açıkladı:

“Şimdi 2. dönemin başındayız. Beş yıllık tecrübemizle birlikte daha da güçlü bir ekiple ve vatandaşlarımızın desteğiyle Gaziosmanpaşamızda 2023 hedeflerimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz. Başlattığımız kentsel dönüşüm projelerini hızla devam ettirerek 2019 yılı içinde 2.639 konut olmak üzere 2023’e kadar toplamda 9.973 konutu hak sahiplerimize teslim edeceğiz. Her mahallemizde otopark, pazar yeri ve millet kıraathanesi olacak şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İlçemizin en büyük nikah salonunu da içinde barındırmak üzere tiyatro salonu ve kültür merkezini ilçemize kazandıracağız. 4 yeni metro ve 2 yeni tramvay hattı ile her mahalleye yürüme mesafesinde metro istasyonları kazandıracağız. İlçemizde yol, köprü ve cadde düzenlemeleriyle trafik sorununu ortadan kaldıracağız. 7’den 70’e herkesin en az bir spor veya sanat dalı ile ilgilenmesine imkan sağlayabilmek için Gençlik ve Spor Vadisi, Karadeniz Mahallesi Spor Kompleksi, 5000 kişilik Şehir Stadyumu, Gaziosmanpaşa Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi gibi projeleri hayata geçireceğiz. İlçemizde sosyal ve kültürel aktivitelerin merkezi olacak ikinci millet bahçesini hizmetinize sunacağız. İlçemize kazandıracacağımız enerji aktarma merkezi ile inşallah elektrik kesintileri son bulacak. Şu an projesi hazır olan ve engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak bir Engelli Yaşam Merkezi’ni ilçemize kazandıracağız. Bu projeleri gerçekleştirmek için 37 meclis üyemizle birlikte bu şehre değer katacak bir çalışma temposu ortaya koyacağız. Gaziosmanpaşa’yı İstanbul’un tercih edilebilen ilk üc ilçesi arasına taşıma hedefimizi sizlerin desteğiyle gerçekleştireceğiz. Gaziosmanpaşa’yı en iyi şartlarda geleceğe taşımak en büyük hedefimiz.”

“CUMHUR İTTİFAKI MEZARA KADAR DEVAM EDECEKTİR”

Cumhur İttifakı’nın mezara kadar devam edeceğini dile getiren MHP İlçe Başkanı Ahmet Özen, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ında özenle belirttiği gibi Cumhur İttifakı mezara kadar devam edecektir. Cumhur İttifakı'nın ülkemizin bekası açısından ne kadar önemli olduğu açıkça ortadadır. Yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Cumhur Ittifakımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn. Binali Yıldırım beyefendi, Cumhur İttifakımızın Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Sn. Hasan Tahsin Usta beyefendidir. 31 Mart 2019 günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde bize düşen ittifak bilinciyle hareket ederek tüm vatandaşlarımıza ulaşmaktır” dedi.

Program Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi ve Kadın Koordinasyon Merkezi mezunlarının Başkan Usta'ya hediye takdimi ile son buldu.

Başkan Hasan Tahsin Usta görev süresi boyunca ilçenin ilk kadın kültür sanat merkezi, gençlik merkezi, kütüphane, yüzme havuzu, spor kompleksi, sanat akademisi, millet bahçesi gibi birçok projeyi ilçeye kazandırarak ilçenin gelişimine ve dönüşümüne katkı sağladı.
2 Mart 2019 Cumartesi 1448 kez izlendi - 4.03.2019