Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Başkan Usta: “100 Yıllık Donatı İhtiyacını Karşılayacak Bir Sistem Oluşturuyoruz”

Karayolları Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, kentsel dönüşümün “Yerinde Dönüşüm” anlayışıyla ihtiyaç görülen tüm mahallelerde devam edeceğini belirtti. Başkan Usta ayrıca devam eden çalışmalar ve hayata geçirilecek projeler hakkında mahallelilere bilgi verdi.

Karayolları Mahallesi’nde, “Yerinde Dönüşüm” ilkesiyle etap etap çalışmaların devam edeceğini belirten Başkan Usta, “Sorunları temelden çözen, alt yapı sorununu ortadan kaldıran ve 100 yıllık donatı ihtiyacını karşılayacak bir sistem oluşturuyoruz. Otopark sorunu olmayan, mülkiyet sorunu olmayan, güvenli, konforlu, ortak yaşam alanları, yeşil alanları bulunan bir şehir oluşturmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM LÜKS DEĞİL, İHTİYAÇTIR”

Başkan Usta, “Biz kentsel dönüşümü Gaziosmanpaşalılar yaşanabilir bir şehire kavuşsun diye yapıyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza güzel bir Gaziosmanpaşa bırakmak istiyoruz. Kentsel dönüşüm lüks değil, ihtiyaçtır. Biz, Karayolları’nda da, Gaziosmanpaşa’nın ihtiyaç olan tüm mahallelerinde de kentsel dönüşüm yapmaya devam edeceğiz” dedi.

ADA BAZLI KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN ÖNÜNÜ AÇTIK

Ada bazlı kentsel dönüşüm hakkında da mahalle sakinlerine bilgiler veren Başkan Usta, tüm mahallelerde riskli alan ilan edilen bölgelerin dışında ada bazlı uygulamanın önünü açtıklarını söyleyerek, “İsteyen hak sahipleri, istedikleri müteahhit ile anlaşarak, projelerini de belediyemize onaylatarak ada bazlı kentsel dönüşüm uygulayabilir” diye konuştu.

KARAYOLLARI SPOR VE SAĞLIK MERKEZİ

Çocuklara ve gençlere kaliteli mekanlarda spor yapma alışkanlığı edindirmek istediklerini belirten Başkan Usta, mahalleye kazandırılan Karayolları Spor ve Sağlık Merkezi hakkında açıklamalar yaptı. Başkan Usta, mahallenin ihtiyaçları doğrultusunda projelendirdikleri yeni tesisin sadece sporda değil sağlık ve idari anlamda da bölgeye hizmet vereceğini söyledi. Karayolları Spor ve Sağlık Merkezi’nde Fitness, Güreş, Kick Boks, Masa Tenisi gibi sporların yapılmasına imkan veren salonun yanı sıra Sağlık Ocağı ve Muhtarlık hizmet binası yer alıyor. Başkan Usta, Karayolları Mahallesi’ne 4 yeni çocuk parkı yapıldığını ifade ederek, kazandırılacak yeni parklarla ilgili de alan çalışması yaptıklarını sözlerine ekledi.
13 Şubat 2019 Çarşamba 1134 kez izlendi - 14.2.2019