Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Kentsel Dönüşüm

Gaziosmanpaşa'da gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşüm ile ilçemizi geleceğe taşıyoruz.

2460 konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettik. 2019 yılında 2630 konutu teslim edeceğiz. 2023 yılına kadar 4683 konutu daha hak sahiplerine teslim ederek toplamda 9773 olan hedefimize ulaşacağız.

Kentsel dönüşüm sadece evleri yenilemek anlamına gelmiyor. Aynı zamanda;

Daha fazla yeşil alan,

Daha fazla çocuk parkı,

Daha gelişmiş altyapı sistemleri,

Sosyal alanlar,

Otopark ve

Yol yapımını da içeriyor.

Gerçekleştirdiğimiz her kentsel dönüşüm projesinde bir şart koşuyoruz: Çalışma sahasının en az yüzde 50'si yeşil alan olmalı. Yani ilçemize yeşil alan kazandırmayan bir projeyi hayata geçirmiyoruz. Bu sayede sadece devam eden projelerimiz tamamlandığında ilçemize 150 dönüm yeşil alan kazandırmış olacağız.

Tamamlanan Projelerimiz

725 daireden oluşan Sarıgöl Kent Konutlarını sosyal donatı alanları, kapalı otoparkları ve %50 yeşil alanı ile teslim ettik.

581 konuttan oluşan kentsel dönüşüm projemiz olan Esenora Projesi ile Fevzi Çakmak mahallesini modern yaşam alanlarına kavuşturduk. Projede alışveriş ihtiyaçlarının karşılanabileceği dükkânlar, 600 araçlık otopark, 9 bin metrekare yeşil alan, parklar, kat bahçeleri ve kreş gibi özel imkânlar yer alıyor.

Sarıgöl’de 286 daire ve sosyal donatı alanlarından oluşan Haliç Panorama’yı hak sahiplerine teslim ettik.

Devam Eden Projelerimiz

İslambey kentsel dönüşüm projesi 950 konutu, 2.500 kişi kapasiteli camisi, 65 derslikli okulu, 200 öğrenci kapasiteli yurdu, 24.500 m2 yeşil alanı, parkları ve sosyal donatı alanlarıyla yükseliyor. Bu projemiz 2 yıl içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek.

Karayolları mahallesini dönüştürüyoruz. 612 adet konut, 17 ticari birim, 36 derslikli okul, spor kompleksi ve geniş yeşil alanlarıyla Tem Avrasya Konutları karayolları 1. Etap projesi Gaziosmanpaşamıza yaklaşık 600 milyon TL'lik katma değer kazandıracak.

Mevlana mahallesini 2.100 adet konut, 1.500 kişi kapasiteli cami, okul, 110 bin m2 otopark ve 4.600m2 yeşil alan ile dönüştürüyoruz. Gop Plevne Konutları içerisinde havuzlar, fitness salonları, hamamlar, sosyal tesisler ve alışverişin yapılacağı ticari tüm birimler bulunuyor.

Sarıgöl mahallesini yeni cazibe merkezi yapıyoruz. 1. Etap kentsel dönüşüm projemizde 809 konut, 6.500 m2lik eğitim kompleksi, 17bin m2 yeşil alan, modern parklar ve kültür merkezi bulunuyor.

Yıldıztabya’da Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilecek ve örnek olacak bir kentsel dönüşüm modeli sunuyoruz. Sadece hak sahiplerinin daire sayısı kadar yeni yaşam alanı inşa edilecek projemizde 1.630 konut, 1 adet Millet Parkı, cami, okul, sportif ve sosyal donatılar ve 3 bin kişi kapasiteli stadyum yer alıyor.

Yıldıztabya kentsel dönüşüm projesi 2. Kismini inşa ediyoruz. 480 modern konutun yani sıra 2 okul, kamu hizmet binasi, spor salonu, cami, kreş ve sosyal donatılar yapıyoruz.

Bağlarbaşı mahallesi 1. Etap projesinde 1.620 konut imar edeceğiz. Ayni zamanda 2 bin kişi kapasiteli cami, bir adet okul ve toplam 7.500 m2 yeşil alan yapacağız.

Bağlarbaşı mahallesinde NEF'le yaptığımız 2. Etap projesinde ise 1.130 konut inşa edeceğiz ve projeyi yürüyüş yolları ve yeşil alanlarla donatacağız. 50 bin m2'lik yeşil alan kazandıracağız.

Yüksek Gerilim Hatlarını Yerin Altına Aldık

Gaziosmanpaşa'yı dönüştürmeye karar verdiğimizde sadece güzel binalar yapmayı amaçlamadık. Aynı zamanda altyapı ihtiyaçlarını tamamlamayı da planladık. Ve vatandaşlarımızın çağdaş ve modern bir çevrede yaşam sürmesinin hayalini kurduk.

Elimizi taşın altına koyduk. Bu nedenle köklü sorunlara çözüm bulduk. Gaziosmanpaşa’nın en büyük bu altyapı yatırımıyla 50 yıllık sorunu çözüme kavuşturduk. Görüntü kirliliği oluşturan ve yüksek akım riski taşıyan ve yoğun elektrik kesintilerine yol açan 170.000 metre kabloyu yer altına aldık.
1808 kez izlendi - 21.1.2019