Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Başkan Usta: “Kazım Karabekir Mahallesi’ne Millet Kıraathanesi ve Hizmet Binası Yapacağız”

Mahalle Buluşmaları kapsamında Kazım Karabekir Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 2023 Vizyon Projeleri kapsamında Gaziosmanpaşa’ya yeni müjdeler verdi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Mahalle Buluşmaları kapsamında Kazım Karabekir Mahallesi sakinleriyle buluştu. Belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Başkan Usta, vatandaşın görüş ve önerilerini dinledi. Gelen soruları içtenlikle yanıtlayan Usta, 2023 Vizyon Projeleri kapsamında Gaziosmanpaşa’ya yeni müjdeler verdi.

HER MAHALLEYE ZEMİN ALTI OTOPARK

Ulaşım ve trafik sorununu azaltmak için yeni otopark alanlarına önem verdiklerini ifade eden Başkan Usta, “İstanbul gibi metropol bir şehirde ulaşım sorununu azaltmanın bir ayağı da yeni otoparklar yapmak. Şu anda 5 ayrı noktada zemin altı otopark inşaatları sürüyor. Önümüzdeki dönemde her mahalleye zemin altı otopark yapacağız” dedi.

MİLLET KIRAATHANESİ MÜJDESİ

Başkan Usta, “Otopark çalışmaları kapsamında bu alanların yanına pazar yerleri de yaparak pazar alanlarını bu noktalara taşımış olacağız. Kazım Karabekir Mahallesi ile Mevlana Mahallesi arasında bulunan Fetih Parkı’nın altına otopark ve daimi Pazar projesini tamamladık. Üstüne de hem bölgeye hem de tüm İstanbul’a hizmet edecek bir Millet Kıraathanesi inşa edeceğiz” diye konuştu.

KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ’NE OTOPARK, OKUL VE YENİ HİZMET BİNASI

Kazım Karabekir Mahallesi’ne içinde sağlık ocağı, taziye evi ve PTT Şubesi gibi birimlerin bulunacağı yeni bir hizmet binası inşa edileceğinin müjdesini de veren Başkan Usta, binanın temel atma çalışmasına Şubat ayı sonuna kadar başlayacaklarını belirtti. Mahallede bulunan Kutlu Doğum Parkı’nın altına yeni bir zemin altı otopark çalışması planladıklarını ifade eden Başkan Usta, mahalleye yeni bir okul daha kazandırmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

2023 YILINA KADAR 10 BİN KONUTU TAMAMLAMIŞ OLACAĞIZ

Kentsel dönüşümü ortak akıl yürüterek sorunların çözümü için yaptıklarını ifade eden Başkan Usta, “Şu anda 7 bölgemizde kentsel dönüşüm inşaatları devam ediyor. Bu zamana kadar 2463 konut teslim ettik. Bu yıl da 2630 konutu daha teslim etmek suretiyle 2023 yılına kadar 10 bin konutu tamamlamış olacağız. Riskli alan ilan edilen yerlerin dışında kalan bölgelerde ada bazlı kentsel dönüşüm uyguluyoruz. Her binanın altına otopark şartı koyduk. Bu sayede trafik sorununa da çözüm sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

ENERJİ VE ALT YAPIYA KÖKLÜ ÇÖZÜM

Mahallelerde elektrik kablolarını yer altına almaya ve yüksek gerilim hatlarını kaldırmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Usta, elektrik kesintisi, aydınlatma gibi sorunların

kökten çözüme kavuşacağı geniş kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Usta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’yla yapılan anlaşmayla Gaziosmanpaşa’nın elektrik ihtiyacını kendi içinde çözüme kavuşturacağı bir çalışma başlattıklarını ifade etti.
8 Ocak 2019 Salı 1757 kez izlendi - 11.2.2019