Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Çevre Ve Temizlik

Daha güzel, daha yaşanılır ve daha temiz bir Gaziosmanpaşa için çok yönlü çalışıyoruz. 690 personel ile daha temiz bir Gaziosmanpaşa için gece gündüz demeden çalişiyoruz. Hedefimiz Gaziosmanpaşa’yı İstanbul’un en temiz ilçesi yapmak. Ancak temizlik sadece çöplerin günlük olarak toplanması anlamına gelmiyor. Çevrenin sürekli temiz tutulması, toplanan çöplerin geri dönüştürülmesi ve ekonomiye kazandırılması önemli.

"GELECEK İÇİN GERİ DÖNÜŞTÜR" Sloganıyla bugüne kadar, 16.080 ton ambalaj atığı topladık. Bu ambalaj atıklar sayesinde 168.844 adet ağacın kesilmesini önleyerek oksijen kaynaklarımızı koruduk. 141.860 litre bitkisel atık yağı, 3.231 ton cam atığını ve 15.349 kg atık pili geri dönüşüme kazandırdık.

Ama yeni nesillerde çevre bilincini oluşturmak ve doğa sevgisi kazandırmak daha da önemli.

Biz 4 yılda ilk ve ortaokuldan 5.000 öğrenciye çevre ve geri dönüşüm eğitimi verdik ve 1.000 çevre elçisini ilçemize kazandırdık.

“Çevre Dostu Nesiller” yetiştirmek amacıyla, Türkiye geneli il ve ilçe belediyeleri arasında ilk ve tek olma özelliği taşıyan eğitim ve uygulama projeleri ile 4 yılda ilk ve ortaokuldan 5.000 öğrenciye çevre ve geri dönüşüm eğitimi verdik, 1.000 çevre elçisini ilçemize kazandırdık.

Yeni nesillere daha yeşil, daha temiz bir Gaziosmanpaşa bırakacağız.

Her mahallemize yerleştirdiğimiz yer alti çöp konteynerleri ile hem görüntü kirliliğinin önüne geçtik hem de daha güvenli ve hijyenik bir ortam sunduk.
1573 kez izlendi - 22.01.2019