Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Engelliler

Biz Gaziosmanpaşalılar arasında hiçbir ayrım yapmıyoruz.

Biz biliyoruz ki engeller sadece zihnimizdedir.

Bir işi başarmak istiyorsak, önce zihnimizdeki engelleri kaldırmamız gerekiyor.

Mutluluğun da ilk adımı budur.

Bu nedenle sloganımız "Engelsiz yaşam, Mutlu hayat".

Gaziosmanpaşalı kardeşlerim bunun en güzel örnekleri.

Onların isteyip de yapamayacakları hiçbirşey yok.

Bizim görevimiz, dezavantajlı vatandaşlarımızın önüne engel çıkarmamak. Onlara mani olmamak.

Bu nedenle kentimizde bir takım düzenlemeler ve çalışmalar yaptık.

Engelsiz parklar, mutlu çocuklar: Fevzi Çakmak Mahallesi’nde hizmete açtığımız Engelsiz Park sayesinde, dezavantajlı çocuklarımızın dilediğince eğlenmesine olanak sağladık.

Engelsiz kaldırımlar, güvenli yollar yaptık: Dezavantajlı vatandaşlarımızın Gaziosmanpaşa caddelerinde daha güvenli ve ergonomik ulaşım sağlayabilmelerine olanak tanıyan engelsiz kaldırım projemizi hayata geçirdik. Gaziosmanpaşa genelinde, toplam 1.500 m. engelsiz kaldırım inşa ettik.

Engelsiz yaşam merkezimizde engelleri aşıyoruz: Dezavantajlı vatandaşlarımıza kültürel ve sosyal konularda daha nitelikli hizmetler vermek amacıyla Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Takı, ahşap, çanta yapımı gibi konularda eğitim veren merkezimiz, dezavantajlı vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu birçok farklı konuda yanlarında oluyor.

Sosyal yardımlar artarak devam ediyor: Tekerlekli sandalyeden hasta yatağına kadar ihtiyaç duyulan her türlü medikal malzeme yardımlarımız ile hayata katılımda dezavantajlı durumda olan kardeşlerimizin yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçlıyoruz.

Engelli çocuklarımız ve aileleri için rehabilitasyon kampı düzenledik: Her yıl, ilçemizde ikamet eden 350 engelli çocuğumuzu, aileleriyle birlikte rehabilitasyon merkezinde konuk ediyoruz. Çocukların eğlendiği ve ailelerinin bir nebze de olsa dinlenme fırsatı bulabildiği bu tatil programında, yüzmeden at binmeye kadar birçok aktivite ile hem çocuklar hem de aileleri mutlu oluyor.

Atlı terapi ile fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlıyoruz: İlçemizde ikamet eden fiziksel ve zihinsel dezavantajlı çocuklarımızın haftada 2 gün at binmelerini sağlıyor ve kendilerine bir terapi imkanı sunuyoruz. Bu projeden memnun kalan ailelerin talebiyle, çocuklarımızı hem eğlendiriyor hem de gelişimlerine destek oluyoruz.

Üretici ikizler projesini hayata geçirdik: İlçemizde ikamet eden dezavantajlı gençlerimizin hayata katılımlarını artırabilmek amacıyla; onları, lise ve üniversitede okuyan gönüllü gençlerle eşleştirerek birlikte atölye çalışmaları yaptırıyor ve sosyal ilişkilerini geliştirmelerini sağlıyoruz.

Akü şarj istasyonlari yaparak dezavantajlı vatandaşlarımız için hayat kolaylaştırdık.

Türkiye’nin ilk özel mehteran takımını kurduk: Dezavantajlı vatandaşlarımızdan oluşan Engelsiz Mehteran Takımımız ile onların sosyal yaşama katılmalarını ve özgüven sahibi olmalarını sağlıyoruz.
1304 kez izlendi - 22.1.2019