Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Kadın Ve Aile

Göreve geldiğimiz günden bu yana kadınların toplumsal hayata daha fazla katılması, kültürel ve sosyal alanda daha fazla rol alması için birçok proje ve hizmeti hayata geçirdik.

Kadın Koordinasyon Merkezimizin yoğun ve gayretli çalışmaları sonucunda, şimdiye kadar 26.384 kadına hizmet verdik. 7 farklı binada hizmet veren merkezlerimizde spordan elişine, aşçılıktan diksiyona kadar 46 farklı branşta eğitim verdik.

Biliyoruz ki, aile kurumunun yapıtaşı olan kadınlarımız aynı zamanda geleceğimizi inşa eden mimarlar. Eğitimli kadınlar, eğitimli çocuklar ve eğitimli nesilller demektir. Üreten kadınlar, daha canlı ve daha güçlü bir ekonomi demektir. Kadın Koordinasyon Merkezimizdeki kursları tamamlayan kadınlarımız, ürettikleri el emeği göz nuru eserleri sergileyebiliyor ve satışa çıkarabiliyor.

El sanatları satış ofisimizde 787 kadın, aile bütçesine katkı sağlıyor.

Dönüşüm mutfağı projemiz kapsaminda kadinlarimiza pastaci çirakliği, ev yemekleri hazirlama ve hijyenik gida alanlari gibi konularda eğitimler verdik. Kurs bitiminde istihdam imkani sunarak aile ekonomisine katki sunmalarini sağladik.

Mutlu anneler, huzurlu yarınlar eğitim projesiyle 350'den fazla anne adayina hamilelik dönemi ve doğum sonrasi kendilerini bekleyen süreç hakkinda eğitim verdik.

Sağlıklı bir toplum ve sağlikli nesiller için kurduğumuz aile danışma merkezinde 185 başvuruya cevap verdik 8.325 seans düzenledik.

Evlilik Öncesi Eğitim Programımızla evlenme hazırlığındaki eşlere, eşler arası iletişimden aile ekonomisine kadar birçok konuda eğitimler verdik ve danışmanlık hizmeti sunduk.

Bilinçli ve sağlikli bir nesil için "haydi anneler derse" dedik ve çocuk eğitimi konusunda eğitimler verdik.

Kadınları kansere karşı bilinçlendirmek için seminerler düzenledik.

Bebek sahibi olan çiftlerimizi ziyaret ettik. 321 adet hoş geldin bebek seti hediye ettik.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında, çeşitli nedenlerle okuma yazma öğrenemeyen her yaştan kadına okuma yazma eğitimi veriyoruz.

Gaziosmanpaşalı kadınlar, “Gaziosmanpaşalı Anneler Cephede” projesi kapsamında kahraman askerlerimize moral vermek için hazırladıkları 7.500 adet asker torbasını, Şırnak ve Diyarbakır’daki askeri birliklerimize gönderdi. Kadınlarımız, hazırladıkları asker torbalarının içine mektup da koyarak dua ve duygularını askerlerimize ulaştırdılar.

Karayolları Bilgi Evi ve Kadın Sanat Merkezini kurduk.
1270 kez izlendi - 22.1.2019