Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Başkan Usta: “Gaziosmanpaşa Tercih Edilen İlçe Olacak”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta, ilk 5 yılda birçok ilki başardıklarının altını çizerek, yeni dönemde Gaziosmanpaşa’nın başta kültür, sanat ve eğitim olmak üzere yaşamın her alanında tercih edilen ilçe olacağını söyledi.

5 yıl boyunca tarihte görülmemiş bir süreç yaşadıklarını ifade eden Başkan Usta, “5 yılda yedinci seçimi yaşıyoruz. Bir de darbe girişimi yaşadık. Bir yandan bu süreçleri birlikte yönetmeye çalışırken bir yandan da şehre çok hizmetler verdiğimizi düşünüyorum. İlk Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’ni kadınlarımızın hizmetine sunduk. İlk bilgi evlerini, ilk yüzme havuzunu hizmete açtık. “Çocuklarımızın geleceği bizim geleceğimizdir” diyerek Kültür ve Sanat Merkezini hizmete sunduk. 5 ay olmasına rağmen hem çocuklarımız hem de büyüklerin yoğun ilgisi oldu. Kültür ve sanatı, eğitimi önemseyen, bunları gönül belediyeciliği ile halka sunan bir anlayışı benimsememiz lazım. Yeni dönemde hizmetlerin temelinde insanları buluşturup kültür-sanat ihtiyaçlarını karşılayarak bu şehrin hikâyesini oluşturmak durumundayız” dedi.

“YATAY MİMARİYİ VE MAHALLE KÜLTÜRÜNÜ HAKİM KILACAĞIZ”

Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasını yürüttüklerinin altını çizen Başkan Usta, “Biz bu şehrin gelişmesini ve yapılaşmasını istediğimiz için bazı mahalleleri sürece bıraktık, bazı mahallelerimizde de yoğunluğun artmasını gözlemlediğimiz için harekete geçtik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ve TOKİ’nin desteğiyle 4 bin 400 konutu en kısa sürede tamamlayacağız. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla da 5 bin konutu hiçbir bedel ödemeden, vatandaşımız kira ödemeden, devletimizin desteğiyle planladık. Bu yıl itibariyle de yıktığımız bütün konutların inşaatını başlayacak noktaya getirdik. Yatay mimariyi ve mahalle kültürünü hakim kılacak şekilde çalışmalarımızı başlatıyoruz” diye konuştu.

“YENİ DÖNEMDE ŞEHİRLERİN ‘AKILLI ŞEHİRLER’ OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Hizmetlerin sadece yol yapmak, park yapmak, çöp toplamak olmadığını dile getiren Başkan Usta “Artık yerel yönetimler insanların tüm ihtiyaçları gözlemleyen, şehirdeki tüm gelişmeleri aktif olarak takip edebilen, güncel verileri yönetebilen konumda olmalıdır. Biz, göreve geldiğimizde ilk olarak belediyemizin bir dijital belediye noktasına gelmesine gayret ettik. Hizmetlerimizin, bilgi akışının, hızlı ve teknolojik bir şekilde halka sunulmasına önem verdik. İnşallah yeni dönemde de artık şehirlerin ‘Akıllı Şehirler’ olmasını sağlayacağız” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILDA YENİ DESTANLAR YAZARAK GAZİOSMANPAŞA’YI HAK ETTİĞİ DEĞERE ULAŞTIRMALIYIZ”

Konuşmasının sonunda mesai arkadaşlarına teşekkür eden Başkan Usta şu ifadeleri kullandı: “5 yıl boyunca sizlerle birlikte bu şehre hizmet ettik. Şehrimizin gelişmesinin, güzelleşmesinin sizleri de mutlu ettiğini düşünüyorum. Gece gündüz demeden, fedakârca bu şehrin ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösterdiniz. Yeni dönemde de birlikte çok güzel hizmetlere imza atmak durumundayız. Şehrin geleceğini tanımlayacak bir süreci devam ettirmeliyiz. Bu şehrin bize yüklediği vebali, halkımızın bize emanet etmiş olduğu sorumluluğu bugüne kadar kazasız, belasız taşımış olmanın gururuyla yeni 5 yılda yeni destanlar yazarak Gaziosmanpaşa’yı hak ettiği değere ulaştırmalıyız. Her birinize fedakârlığınız ve özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum.”
28 Mart 2019 Perşembe 1166 kez izlendi - 29.3.2019