Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Sosyal Yardım

Bizim kadim kültürümüz, her zaman muhtaç olanın yanında olmayı bize öğretti.

Biz mazlumun, muhtaç olanın her zaman yardımına koştuk.

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir" anlayışıyla hizmet ettik.

Onları yalnız bırakmadık.

Mevlana Mahallesi'nde açtığımız aşevinden her gün bin kişiye sıcak yemek servisi yapıyoruz. Bunu sessizce yapıyoruz. Kimseye duyurmadan...

Biliyoruz ki, bir elin verdiğini, diğer el görmemeli.

Aile ekonomisi zayıf olan vatandaşlarımıza, kırtasiye yardımında da bulunuyoruz. Her yıl 5.000 aileye sunduğumuz kırtasiye desteğimizle öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmelerine katkı sunuyoruz.

Suriyeli kardeşlerimizi de yalnız bırakmadık ve yardım seferberliği başlattık. Bağışçıların katkısı ve belediye ekiplerimizin gayretiyle kardeşlerimize yardım ulaştırdık.

Yaşlılarımız bizim baştacımızdır. Onlara hürmet etmek, bir ihtiyaçları varsa onu gidermek bizim görevimizdir.

Bu nedenle her zaman onların yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. 2.042 yaşlımıza evde sağlık hizmeti ulaştırdık. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerine giderek rutin sağlık kontrolleri yaptık. Yaşlılarımıza bir ses, bir dost olmaya çalıştık.

Yaşlılarımızın evlerine giderek evlerine bakım yaptık, ve evde bakım hizmetlerini yaptık.

Yaşlılarımıza bir yakını gibi davranarak yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz.

184 yaşlı ve engelli vatandaşımıza evde berber hizmeti verdik. Onların evlerine giderek temel ihtiyaçları olan tıraşlarını yapıyor ve daha mutlu olmalarını sağlıyoruz.

Panik butonu ile kimsesiz yaşlılarımızın güvende olmalarını sağladık. Hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerine akıllı takip ve çağrı sistemi kurduk. Artık acil durumlarda belediyemizden tek tuşla yardım talep edebiliyorlar. Yaşlı ve engellilerimiz Panik Butonu ile kendilerini daha güvende hissediyor.

Vatandaşlarımızın zor zamanlarında yanlarında olduk ve hastalar için ulaşım kolaylığı sağladık. 4.761 vatandaşımıza hasta nakil hizmeti sunduk. Özellikle diyaliz hastalarımıza, haftada 3 gün daha konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlayarak tedavi süreçlerine destek olduk.

Bu hizmetlerimize ilaveten,

Kadim medeniyetimizin önemli bir değeri olarak karadeniz mahallesi Yıldız Camiinde ve Yeni Mahalle Paşa Camiinde 2 yeni taziye evi kurduk.

Sosyal hizmet merkezimizi açtık ve insanımızın hizmetine sunduk. Bu merkezimizde ailelere koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danişmanlik hizmetleri sunuyoruz.

Umudun çocukları projesiyle gençlerimize meslek öğretiyoruz. İlçemizde yaşayan ve çeşitli nedenlerden suça karışmış 14-18 yaş aralığındaki gençlerimiz meslek eğitim programımıza katılıyor, eğitimlerinin sonunda Kentsel Dönüşüm Projelerimizde istihdam ederek topluma kazandırıyoruz.

6.241 cenazede araç hizmeti, 7.905 aileye taziye ziyareti ve 1.586 aileye cenaze hizmeti ile insanımızın acılarına ortak olduk.

Her yil 2.500 çocuğumuzu modern ve hijyenik ortamlarda sünnet ettiriyoruz.

Yardımlarımız sınırlarımızı da aşıyor. Gaziosmanpaşa’dan Halep’e mobil ekmek fırını ile her gün 10.000 ekmek üretiyoruz.
1492 kez izlendi - 22.01.2019