Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Gençlik-Spor

Spor demek, sağlıklı bireyler demek.
Spor demek, dsiplinli çalışma demek.
Spor demek, farkındalık demek.
Spor demek, uyum ve takım çalışması demek.

Bu nedenle sağlıklı ve zinde nesiller yetiştirebilmek için sporla iç içe bir yaşam tarzını küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza ve gençlerimize aşılamamız gerekiyor.

Sağlıklı nesiller yetiştirmek, geleceğe bırakacağımız en önemli mirastır.

Bunun bilincinde olarak gençlik ve spor alanda birçok projeye ve hizmete imza attık.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'ni inşa ederek sizlerin kullanımına sunduk. Kemal Şeker Bulvarı üzerinde 9.000 m2 alanda inşa ettiğimiz tesisimizde; yüzme havuzu, kondisyon salonları, tribünlü basketbol ve voleybol sahaları bulunuyor.

Küçükköy Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi'ni kurduk. Tesis 3.300 metrekarelik spor salonu ve 750 kişilik tribünüyle çevresindeki okullara ve semt sakinlerine hizmet veriyor. İçinde sadece spor merkezi yok, kültür merkezi de var. Tasarım atölyeleri, kütüphane, derslikler, sergi salonları ve çok amaçlı salonları ile toplam 2.600 metrekarelik bir kültür merkezine sahip. İnovatif bir tasarıma sahip olan merkezin avlusu, istenildiğinde açık gösteri alanına dönüşebiliyor.

Herkes spor yapabilsin diye yeni spor merkezlerinin inşasına da başladık.

Gaziosmanpaşa Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezinin inşasına devam ediyoruz. 33 bin metrekarelik inşaat alanına sahip bu dev proje, yoğun yapılaşmanın olduğu Gaziosmanpaşa ilçemize nefes aldıracak. Bu projede eğitim amaçlı yüzme havuzu, yarı olimpik yüzme havuzu, fitness salonları, kapalı spor salonu, çok amaçlı salonlar, çocuk oyun alanları, kapalı ve açık oturma alanları, yürüyüş yolları ve kafeterya bulunuyor. Bu sayede Gaziosmanpaşa’nın yeşil alan ve sosyal aktivite ihtiyacına cevap vermesini planlıyoruz.

Diğer bir tesisi ise Karayolları mahallesine yapıyoruz. Karayolları Spor ve Sağlık Merkezi, bölgenin birçok ihtiyacını karşılayacak kapsamlı bir tesis olarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye hazırlanıyor. Sağlık ocağı, muhtarlık binası, lokal, güreş, judo, kick boks ve fitness salonlarını bünyesinde bulunduran tesis, Karayolları Mahallemizin çehresini değiştirerek, vatandaşlarımıza modern şartlarda spor yapabilecekleri ve sağlık hizmetlerinden faydalanabilecekleri imkanlar sunacak.

Karadeniz mahallesine spor kompleksi ve meydan düzenlemesi yapacağız. Spor kompleksi 9bin m2 büyüklüğünde olacak. Stadyumu, basketbol sahası, güreş arenası, kondisyon salonu ve daha birçok güzel imkan yer alacak. Bu kompleksin içinde güzel bir cami inşa edeceğiz. Aynı zamanda kapalı pazar alanı ve 600 araçlık otoparkı da bulunacak.

Gaziosmanpaşa’ya 5 bin kişilik modern şehir stadyumu inşa ediyoruz. Stadyumun iki tarafına inşa edilecek kapalı tribünler, sporseverleri ağırlamanın yanı sıra tavanına entegre edilmiş güneş panelleri yoluyla stadyumun enerji ihtiyacını da sağlayacak. Proje kapsamında 1.000 araçlık otopark ve kapalı pazar alanını hizmete sunacağız.

Daha sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanını teşvik ediyoruz. Bunun için Gaziosmanpaşa'ya 15 kilometrelik bisiklet yolu yaptık. Bisiklet hem sağlıklı bir ulaşım aracı hem de tafiğe karşı etkili bir yöntem. Bisiklet yolunu daha da geliştirmeyi istiyoruz. Her yıl bisiklet şenliği düzenleyerek ilçemizde bisiklet kültürünün yaygınlaşması için çalışıyoruz.

Türkiye’de ilk masa tenisi okulunu açtık. Düzenlediğimiz ve yüzlerce kişinin katıldığı turnuvalarla, ilçemizde masa tenisi sporunun sevilmesine ve bu branşta ülkemizi temsil edecek yetenekli sporcular yetişmesine öncülük ediyoruz.

Başarılı çalışmalarını sürdüren kulüplerimize nakdi destek, spor malzemeleri ve araç desteği vererek motivasyonlarını artırıyoruz.

Yaz spor okulları ile çocuklarımızın bedensel gelişimini destekliyoruz. 13 farklı branşta 4.500 öğrencimize spor imkanı sunduk.

Genç yetenekler bizim için önemli. Onları keşfetmek için Sporda Yetenek Testi Projemizi hayata geçirdik. Gaziosmanpaşalı 15 bin çocuğun hangi spor dalında yeteneğinin bulunduğunu tespit ediyor ve alanlarında uzmanlaşabilmeleri için profesyonel yönlendirme yapıyoruz. Ünlü, profesyonel sporcularımızın desteğiyle gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında ilkokul 2 ve 3. Sınıf öğrencileri arasında uyguladığımız testler, veliler tarafından da memnuniyetle takip ediliyor. Aynı zamanda Çeşitli branşlarda, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda dereceye girmiş sporcularımıza nakdi destek sağlayarak kendilerini geliştirmelerine imkân tanıyoruz.

Belediyemiz sporcuları ile yurt içi ve yurt dışında göğsümüz kabardı. Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları katıldıkları ulusal ve uluslararası turnuvalardan toplam 21 altın, 32 gümüş ve 57 bronz madalya ile döndüler.

Gaziosmanpaşa Belediyesi başkanlık kupasını düzenledik. Basketbol ve futbol turnucasinda 14 lisenin okul takimlari yarıştı.

3x3 sokak basketbol turnuvasi düzenledik. 64 liseden, 650 öğrenci öğrencinin katildiği turnuva keyifli anlara sahne oldu.
5202 kez izlendi - 22.01.2019