Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Bakan Soylu Ve Bakan Kurum'dan Başkan Usta’Ya Destek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziosmanpaşalılarla buluştu. Karlıtepe Mahallesi’nde coşkulu kalabalığa hitap eden Bakan Soylu ve Bakan Kurum, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı Hasan Tahsin Usta’ya desteklerini belirtti, Gaziosmanpaşalılara kentsel dönüşüm konusunda müjdeler verdi.

KURUM: “KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ SİZLERİN RIZASI İLE HIZLI VE KARARLI BİR ŞEKİLDE YAPMAK İSTİYORUZ”

Kentsel dönüşümün başlangıcının 2013'te Gaziosmanpaşa'da verildiğini anımsatan Kurum, “O günden beri hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm çalışması yürütülüyor. Bundan yaklaşık 1 ay önce Gaziosmanpaşa'da sorunlu gördüğümüz kentsel dönüşüm projelerinde 4 farklı bölgede TOKİ eliyle 4 bin 400 konut kentsel dönüşüm sürecine girdi. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde, el birliği içerisinde ve en kısa zamanda sağlam, güvenilir yapıları teslim etmek suretiyle kentsel dönüşüm projesini başlattık. Gaziosmanpaşa'da tüm mahallelerde vatandaşımızın ihtiyacı olan TOKİ Başkanlığımız eliyle, İller Bankası Genel Müdürlüğümüz de yüzde 50'ye kadar faiz desteği vermek suretiyle dönüşümü yapmak istiyoruz. Bu dönüşümü de sizlerin rızası ile hızlı ve kararlı bir şekilde yapmak istiyoruz” dedi. Kurum, az katlı, mahalle kültürünü yansıtacakları kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştireceklerini ifade etti.

KURUM: “GAZİOSMANPAŞA GEREKEN CEVABI SANDIKTA VERECEKTİR”

Bakan Kurum şunları kaydetti: “Bakanlığımızca 580 bin konutun dönüşümünü gerçekleştirdik. Kentsel dönüşüm projelerinde vatandaşımıza 10,5 milyar lira kira desteği verdik, vermeye devam ediyoruz. Biz bunları yaptık, biz boş, kuru laflar etmiyoruz, icraat yapıyoruz. Çünkü biz size sevdalıyız. Size hizmet için yorulmadan gecemizi, gündüzümüze katarak çalışacağız. Siz her zaman Cumhurbaşkanımızın, bizlerin arkasında durdurdunuz. Biz de inşallah size hizmet etme aşkıyla çalışacağız.”

Bakan Kurum, 31 Mart yerel seçimlerinin yaklaştığını hatırlatarak, “O çöp, çamuru, çukuru bitiren AK Parti olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. İnşallah 31 Mart'ta da bu zillet ve illet ittifakına Gaziosmanpaşa gereken cevabı sandıkta verecektir.” şeklinde konuştu.

SOYLU: “GAZİOSMANPAŞA'NIN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ÇOK GÜZEL OLACAK”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuşmasında, “Buraya bilerek Çevre ve Şehircilik Bakanı ile birlikte geldim. Murat bey, işinin ehli biri. Bakan olduğu günden beri, kentsel dönüşüm ve belediyecilik meselesinin nasıl yapılacağını göreve geldiği günden beri gösterdi. Buraya gelmemin asıl nedeni, Gaziosmanpaşa'nın birçok mahallesinde kentsel dönüşüm meselesi var. Bu mesele sürecince sabrınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İşi belediye ile çözecek olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız. Şimdi bakanımız bilgisi ve bu işler konusunda ortaya koyduğu iradesiyle birlikte çok yakın zamanda Gaziosmanpaşa'nın kentsel dönüşümü çok güzel olacak” dedi.

SOYLU: “HASAN TAHSİN BEY İLE BİNALİ BEY, GAZİOSMANPAŞA’DA VE İSTANBUL’DA DESTANSI BİR 5 YILA İMZA ATACAKLAR”

31 Mart seçimlerinin tarihi bir seçim olduğunun altını çizen Soylu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta’ya verdiği desteği belirtti. Bakan Soylu, “Hasan Tahsin Bey tecrübesiyle, bilgisiyle, bizim buranın evladı olmasıyla hamuru Gaziosmanpaşa’yla yoğrulmuş biri. Binali Bey de Cumhuriyet tarihinin yetiştirdiği en kıymetli adamlardandır. Eserlerin adamıdır. Hasan Tahsin Bey ile Binali Bey İstanbul’da ve Gaziosmanpaşa’da destansı bir 5 yıla imza atacaklar” diye konuştu.
26 Mart 2019 Salı 1443 kez izlendi - 27.03.2019