Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Ulaşım-Metro

"HER MAHALLEYE METRO İSTASYONU"

Göreve geldiğimizden bu yana en çok önemsediğimiz konular arasında ulaşım yer alıyor. Hedefimiz Gaziosmanpaşa'da her mahallemize metro ağını ulaştırmak. Yani her vatandaşımız evinden çıktığında yürüyerek metro istasyonuna ulaşabilsin istiyoruz. Bunun için çalışmalarımızı yaptık.

Ulaşım projelerimizi kentsel dönüşüm çalışmalarımızla entegre ediyoruz.

Gaziosmanpaşa'ya 3 yeni metro hattı getiriyoruz.

Kazlıçeşme - Gaziosmanpaşa - Kadıköy (40 km, 40 durak)

Vezneciler - Gaziosmanpaşa - Arnavutköy (28 km, projesi bitmek üzere)

Mecidiyeköy - Gaziosmanpaşa - Mahmutbey (23 km)

Metronun yanı sıra tramvay ağını da geliştiriyoruz. Gaziosmanpaşa'ya yeni bir tramvay hattı daha getiriyoruz.

İnşaatı devam eden ve yakında hizmete girecek olan Eminönü-Eyüpsultan-Küçükköy Tramvay Hattı, ilçemize ulaşım imkanlarını arttırarak Gaziosmanpaşa’nın daha merkezi konuma gelmesini sağlayacak.

TEM Otoyolundan Gaziosmanpaşa'ya girişleri kolaylaştırıyoruz. Yan Yol Çalışması ile Edirne yönünden gelen araçlar Metris Kavşağı üzerinde oluşan trafiğe takılmadan ilçemize kolayca giriş yapabilecek.

İlçemizdeki trafiği rahatlamak için tünel açıyoruz.

Gaziosmanpaşa Caddesi ile Eyüpsultan Silahtarağa Caddesi’ni birbirine bağlayacak olan tünel yoluyla Eyüpsultan üzerinden gelen araçlar trafiğe takılmadan ve zaman kaybı yaşamadan ilçemize giriş yapacak.

Tünel sayesinde 2 kilometrelik yol 150 metreye düşecek. Yani hem zamandan hem ekonomiden tasarruf edeceğiz, hem de trafiği rahatlatacağız.

İlçemizdeki otopark sayısını da arttırıyoruz. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan her dairenin en az bir otoparkı mevcut. Yani 2023 vizyonumuz çerçevesinde ilçemize 10 bin yeni otopark kazandıracağız.

Bunun yanı sıra farklı mahallelerimizin otopark ihtiyacını karşılamak üzere projeler yürütüyoruz.

Poligon Kapalı Otopark projemiz sayesinde bölgenin otopark ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacağız.

Karadeniz Mahallesi’nde bulunan Mehmet Niyazi Özdemir Parkı’nın içerisinde yer alan kapalı otopark projemiz toplam 11 bin metrekareden oluşuyor. 5 katlı kapalı otopark, 230 araç kapasitesine sahip olacak.

Sarıgöl mahallesine de yeni bir kapalı otopark projemiz var. İnşallah bu sayede farklı mahallelerimizde otopark sayısını ciddi biçimde arttıracağız.
1385 kez izlendi - 22.1.2019