Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Başkan Usta Rumeliler Buluşması’Nda Yeni Zelanda Saldırısını Lanetledi

Gazisomanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Rumeli kültürünü yaşatmak amacıyla düzenlenen “Rumeliler Buluşması”na katıldı. Yeni Zelanda’da Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen saldırıyı lanetleyen Usta, “Bosna katliamını destekleyen ibarelerin ortaya çıktığı saldırı, Türk, Boşnak ve Müslüman düşmanlığını açıkça ortaya koymuştur” dedi.

Rumeliler Platformu tarafından hemşehrileri bir araya getirip kaynaştırmak, birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla düzenlenen “Rumeliler Buluşması”na 24. Dönem İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve çok sayıda Rumelili vatandaş katıldı.

Gopark Grand Salon’da gerçekleştirilen programda Yeni Zelanda saldırısını kınayan Başkan Usta, “Yeni Zelanda saldırganının silahının üzerinde “Türk yiyici” yazması ve Bosna katliamını gerçekleştiren milislerin marşının saldırganın arabasında çalması, saldırıyı yapanın bir Sırp yanlısı, Bosna katliamı destekçisi ve Türk, Müslüman ve Boşnak düşmanı olduğu apaçık ortadadır. Bu zalim kişi hem Türkiye’ye olan düşmanlığını hem de Saraybosna’ya olan kinini göstermiştir. 15 Temmuz’da en acı faturayı birlikte ödediğimiz güçlü bir milli iradenin mensupları olarak içeriden ve dışarıdan Türkiye’yi tehdit altında bulunduran tüm terör örgütlerinin endişe verici boyutta olduğunu, bunun bir beka meselesi olduğunu ifade ederken, dünyanın öbür ucunda da bunun bir başka yansımasını gördük. Bu da sadece Türkiye’de değil dünyada da bir beka sorunu olduğunu göstermektedir.

“BİZİM ORTAK DEĞERLERİMİZ BUGÜN ÇOK DAHA FAZLA ÖNEM ARZ EDİYOR”

Medeniyetimizin ortak değerlerinin önemine değinen Usta, “Geçmişten bugüne bize 1000 yıllık medeniyeti miras bırakan ecdadımızı her zaman yâd ederken Aliya Izzetbegoviç, Mustafa Kemal Atatürk ve Recep Tayyip Erdoğan gibi değerli isimlerin, kültürümüzü bize en iyi şekilde yaşattıklarını, değerlerimizin ne kadar önemli olduğunu bize gösterdiklerini biliyoruz. Biz bunları en iyi, Saraybosna’da, Kosova’da, Makedonya’da ve Balkanlar coğrafyasında gördük. Bizim ortak değerlerimiz bugün çok daha fazla önem arz ediyor” dedi.
16 Mart 2019 Cumartesi 1114 kez izlendi - 18.3.2019