Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziosmanpaşa’Da Coşkuyla Karşılandı

Gaziosmanpaşa mitinginde coşkulu kalabalığa müjdeler veren Erdoğan, “İstanbul’da Binali Yıldırım’ın, Gaziosmanpaşa’da Hasan Tahsin Usta’nın kazanmasıyla önümüzdeki 4,5 yılda Gaziosmanpaşa’yı da, İstanbul’u da, Türkiye’yi de beraber ayağa kaldıracağız” dedi.

Gaziosmanpaşalılarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa’nın 24 Haziran'da bir destan daha yazdığını ve yüzde 59 ile 2002'den bu yana en büyük oy oranına ulaştığını anlattı.

“ÖNÜMÜZDEKİ 4,5 YILDA GAZİOSMANPAŞA’YI DA, İSTANBUL’U DA, TÜRKİYE’Yİ DE BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Erdoğan, ilçeye yapılacak projeler hakkında bilgiler vererek, vatandaşların 31 Mart'ta belediye başkan adaylarına güçlü destek vermelerini istedi. Erdoğan “İlçemizde aday gösterdiğimiz Belediye başkan adayımız Hasan Tahsin Usta kardeşimizi siz zaten yakından tanıyorsunuz. Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ı zaten tüm Türkiye tanıyor. Binali Bey ile de Hasan Tahsin kardeşimle de yıllarca beraber çalıştık. İnşallah her ikisinin de kazanmasıyla birlikte önümüzdeki 4,5 yılda Gaziosmanpaşa’yı da, İstanbul’u da, Türkiye’yi de beraber ayağa kaldıracağız” şeklinde konuştu.

“GAZİOSMANPAŞA'NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Erdoğan: “Gerek büyükşehir belediyemiz, gerek ilçe belediyemiz, gerekse kamu kurumlarımız vasıtasıyla Gaziosmanpaşa'nın çehresini değiştirdik. Eğitimde ilçemize 579 derslikli 66 okul inşa ettik. 710 öğretmen ataması yaptık. Bunun yanında 2 okulumuza kapalı spor salonu kazandırdık, 2 okulumuza da inşa ediyoruz. Sağlıkta 300 yataklı Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesi ve 250 yataklı Gaziosmanpaşa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile birlikte 4 sağlık tesisi inşa ettik” dedi.

“2 BİN 98 ARAÇ KAPASİTELİ 6 OTOPARK DAHA YAPIYORUZ”

Ulaşımda 15 km’lik Habipler-Edirnekapı-Topkapı tramvay hattını hizmete açtıklarını belirten Erdoğan, “Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının inşaatına devam ediyoruz. Gaziosmanpaşa- Silahtarağa tünelini hizmete sunduk. Gaziosmanpaşa'ya 4 yeni yol, 9 adet köprü kazandırdık, kavşak ve bağlantı yollarını açtık. TEM Otoyolu Metris Kavşağı Bağlantı Yolları ve Köprülü Kavşak inşaatına devam ediyoruz. 160 araç kapasiteli Cebeci Kat Otopark'ını tamamladık, 2 bin 98 araç kapasiteli 6 otopark daha yapıyoruz” diye konuştu.

“5 BİN KONUTUN İNŞAATINA BAŞLIYORUZ”

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde 2 bin 460 konutu bitirip hak sahiplerine teslim ettik. Bu yıl 2 bin 630 konutu daha teslim ediyoruz. 5 bin konutun da inşaatına başlıyoruz. Gaziosmanpaşa Engelliler Merkezi'ni hizmete açtık. 70 bin metrekarelik bir millet bahçesini, kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksini, Barbaros Hayrettin Paşa Gençlik Merkezi'ni, kapalı pazar yeri ve otoparkını, Zat-ı Gül Kadın Kültür Merkezi'ni, bin kişilik etkinlik merkezini tamamlayıp sizlerin kullanımına sunduk. Poligon Zeminaltı Otoparkı ve Millet Kıraathanesi’nin, Gaziosmanpaşa Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi'nin, Gaziosmanpaşa Stadyumu ve otoparkının, 500 Evler Enerji Aktarma Merkezi'nin inşaatına başladık.”

GAZİOSMANPAŞALILARA MÜJDELERİNİ SIRALADI

Yeni dönem projeleri hakkında Gaziosmanpaşalılara müjdeler veren Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde Vezneciler-Gaziosmanpaşa-İstanbul Havalimanı metro hattını, Fevzi Çakmak Millet Bahçesi’ni, Küçükköy Nikah Salonu, Tiyatro ve Kültür Vadisi’ni, Gençlik ve Spor Vadisi’ni hayata geçiyoruz. Bunların yanında Engelli Yaşam Merkezi’ni Karadeniz Spor Kompleksi Zeminaltı Otoparkı ve Kapalı Pazar Yeri’ni, Fetih Parkı Zeminaltı Otoparkı ve Millet kütüphanesini ve her mahallemize otoparklar inşa ediyoruz” dedi. Erdoğan, Rami Kışlası'nın da ele alındığını anlatarak, o bölgeye 6 milyon cilt kitap alacak şekilde Türkiye’nin en büyük kütüphanesinin inşa edileceğini dile getirdi.
16 Mart 2019 Cumartesi 1240 kez izlendi - 17.3.2019