Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı

Cumhurbaşkanı’ndan Başkan Usta’ya Tam Destek

Gaziosmanpaşa’da Çilekli Camii’nin açılış törenine katılan Bakan Kurum: “Cumhurbaşkanımız, 3 ay önce Gaziosmanpaşa’yı ziyaretinde buradaki kentsel dönüşüme bakanlığımızın ve TOKİ’nin destek vermesi talimatını verdi. Cumhurbaşkanımızın desteğiyle, 2023 vizyonunda yeşiliyle, hastanesiyle, sağlık ocağıyla ve camisiyle çok daha güzel bir Gaziosmanpaşa'yı inşa edeceğiz” dedi.

“GAZİOSMANPAŞA'NIN DERDİYLE DERTLENEN VE GELECEĞİ İÇİN BİRÇOK PROJESİ OLAN BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Çilekli Camii'nin açılış törenine katıldı. Çilekli Camii'nin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "İçerisinde hat sanatlarının sergilendiği çok önemli bir eserimiz. Bu camiyi kazandıran her kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Bu eserleri yapmak için dertlenmeniz gerekiyor. İşte burada Gaziosmanpaşa'nın derdiyle dertlenen ve geleceği için birçok projesi olan bir belediye başkanımız var" dedi.

“GAZİOSMANPAŞA'DA 2 BİN 500 KONUTUN KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİNİ TOKİ YÜRÜTECEK”

Bakan Kurum şunları kaydetti: “2023 vizyonunda yeşiliyle, hastanesiyle, sağlık ocağıyla ve camisiyle çok daha güzel bir Gaziosmanpaşa'yı inşa etme yolunda önemli eserleri kazandırıyoruz. Bundan yaklaşık 3 ay önce Cumhurbaşkanımız, Gaziosmanpaşa'da ne kadar sorunlu kentsel dönüşüm alanı varsa bu alanlara bakanlığımızın ve bakanlığımıza bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) ve aynı şekilde İller Bankası'nın girmesi talimatını verdi. Biz de bu talimat çerçevesinde geldik ve alanda kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin ne kadar sorunlu yer varsa müdahil olmak suretiyle TOKİ'ye talimatımızı verdik. 3 ay içerisinde Gaziosmanpaşa'da, 2 bin 500 konutun kentsel dönüşüm sürecini TOKİ yürütecek. Bütün süreci hakkaniyetle, sizlerin rızasını alarak yürüteceğiz”

“CAMİLERİ FARKLI MİMARİ TARZLARLA ŞEHRİMİZE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, "Hayırlı olmasını diliyorum. Dört yüz kişilik bir cemaati ağırlayacak. Bundan sonra yapacağımız camileri de farklı mimari tarzlarla şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz. Her camimizin mimarisi farklı olsun istiyoruz. Bulunduğu bölgeye güzellik katsın istiyoruz. Küçük ve butik camiler yaparak sayısını artırmak ve şehrimizde ibadeti insanlarımıza yakınlaştırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
8 Mart 2019 Cuma 1150 kez izlendi - 9.3.2019